Akıllı Altyapılar

Sanallaştırma Çözümleri

Kaynak ekonomisi sağlayan kesintisiz altyapılar

Dinamik şirketler büyürken uygulamaların, dolayısıyla bu uygulamaları çalıştıran sunucuların sayısı artmaya başlar. Özellikle metropollerde yüksek olan kira bedelleri, BT altyapısının daha verimli kullanılmasını şart koşar. Artan uygulama ve sunucu sayısı, değişken kullanıcı ölçeği, fiziksel alan yetersizliği, yönetim ve bakım maliyetleri, BT altyapısının toplam sahip olma maliyetini (TOC) etkileyen önemli faktörlerdir.

Sanallaştırma teknolojileri, çok sayıda uygulamanın ve sunucunun merkezi bir noktadan yönetimi ve bakımını çok daha az insan kaynağıyla yapmayı olanaklı kılar. Sunucu sayıları ile birlikte enerji ve yönetim maliyetlerinin azalmasına yardımcı olur. ÇözümTek Türkiye ve Dünyada ki sanallaştırma firmaları arasında en üst sıralarda yerini yıllardır muhafaza etmektedir.

Sanallaştırma çözümleri firmaya özel tasarlanması gereken çalışmalardır. Yine bu alanda da ÇözümTek yılların getirmiş olduğu altyapı tecrübesi ile firmalara vmware sanallaştırma çözümleri sunmaktadır. Sanallaştırma aynı zamanda hızla devreye alınabilen sanal sunucular sayesinde uygulamaların çalışmasında kesintisizliği sağlar, iş sürekliliğini güvence altına alır.

Çözümtek sayısız projede sunucu sanallaştırmanın yanı sıra masaüstü ve ağ sanallaştırmalarındaki başarısı ile BT profesyonellerinin aradığı verimliliği yeniden tanımlamıştır.

Çok sayıda sanallaştırma projesine imza atan Çözümtek, birçok başarı öyküsünde, sunucu performansında yüzde 80’lere varan iyileştirmeler sağlarken, söz konusu maliyetleri sanal sunucuların da yardımı ile en az yüzde 50 oranında aşağıya çekme başarısı göstermiştir.

Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan VMware’in en yeni teknolojilerini müşterilerinde başarıyla uygulayan Çözümtek, sanallaştırmayı her alanda bir iş değerine dönüştürmeyi hedeflemektedir.

İşlerinizi kolaylaştıracak ve çalışan uygulamalar itibarıyla resmi bir bütün olarak görmenizi sağlayan VMware sanallaştırması, sistemlerin planlanmış ya da planlanmamış kapalı kalma sürelerini en aza indirerek iş süreçlerinin daha iyi yönetilmesine zemin hazırlıyor.

VMware Operations Management katkılı sunucu sanallaştırma teknolojisi vSphere ile veri merkezlerini bulut platformları için hazırlıyor; bulut teknolojileri ve mobil iletişimin sıkı sıkıya entegre olduğu bir dünyada, VMware Airwatch kurumsal mobilite yönetimi çözümleri ile şirketlerimizin ufkunu genişletiyoruz.

VMware sanallaştırma çözümlerinde ülkemizin değerli markalarına hizmet veren Çözümtek olarak, bu alandaki en son yenilikleri ve güncellemeleri müşterilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.