ÇözümTek Vmworld 2017 de idi

ÇözümTek Vmworld 2017 de idi

VMWare firmasının her yıl Barcelona da düzenlediği Avrupa’nın en büyük VMWare etkinliği olan VMWorld 2017 ye personelimiz ve dostlarımızla gidip, yeniliklerden haberdar olduk.

Özellikle Ziraat Bankası personelinin sunduğu Veri Merkezi Taşınma operasyonu gurur vericiydi, emeği geçenleri tekrar tebrik ederiz. Bir de sadece teknoloji öğrenmedik, Barcelona – Juventus futbol müsabakasına da giderek, yeni taktikler de öğrendik.

https://www.vmworld.com/en/europe/index.html

Veeam Senkron Replikasyonu (CDP) Duyurdu
Barcelona daki VMWord 2017 nin en popüler haberlerinden biri de Veeam’in senkron replikasyonu duyurması idi. Hem de alışıla gelmiş, snapshot al, işlemi yap, sonra snapshot’u sil teknolojisinin dışında.

Bu işleme CDP (Continuous Data Protection) adı veriliyor. Aslında bu VMWare’in bir teknolojisi. Yaptığı işlem aslında güvenli bir şekilde sanal sunucuya yapılan I/O (Okuma / Yazma) yu durdurup, anında bilgiyi istenilen noktaya ya da yazma dan ibaret.

Bu özellikle Veeam kullanıcılarının merakla beklediği bir konu, ki Veeam’in en zayıf noktasını da böylece ortadan kaldırmış olacak. ÇözümTek olarak bizler de ilk günden itibaren önce bu teknolojiyi iyice öğrenecek, sonra da müşterilerimize sunacağız.